Informacja dotycząca przystanków MZKP.
Start
Informacja dotycząca przystanków MZKP.
Wpisany przez SL   

Z dniem 19.01.2012r. na podstawie informacji z GDDKiA w Katowicach (fax z 17.01.2012r.) w porozumieniu z KZK GOP od godziny 10.00 przywraca się obsługę przystanku "Wieszowa Droga do Górnik" przez linie: 14, 57, 80, 83,112 i 617 z wjazdem do nowych zatok przystankowych zlokalizowanych na ul. Witosa (DK78) w Wieszowie. Tym samym przestają obowiązywać zastępcze przystanki usytuowane na ul. Tarnogórskiej i ul. Krakowskiej.


Równocześnie, na wniosek władz gminy Zbrosławice* dwa stanowiska przystankowe (słupki) przy ul. Witosa zostają przemianowane na "Wieszowa Waldhof" - nazewnictwo wywodzące się z tradycyjnego i funkcjonującego do tej pory określenia rejonu nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu DK78 i DK94, a dwa słupki przy ul. Bytomskiej stanowić będą odrębny przystanek "Wieszowa Stacja Paliw."
Informujemy ponadto o zmianie nazwy przystanku z dotychczasowej "Wieszowa Poczta" na "Wieszowa Szkoła". Użycie nowego nazewnictwa będzie przebiegało sukcesywnie wraz z wdrażaniem nowych rozkładów jazdy oraz wymianą tablic przystankowych.


*Sołtysa i Rady Sołectwa Wieszowa

Informacja: MZKP Tarnowskie Góry